POMERANIA OFFICE PARK już z najemcami

POMERANIA OFFICE PARK już z najemcami

18.01.2020 • Noty prasowe

Spółka UNIMOR Development S.A. pozyskała pierwszych najemców biurowca Zefir, realizowanego w ramach inwestycji Pomerania Office Park. W nowoczesnym obiekcie, który powstaje przy ul. Żabi Kruk 16 w Gdańsku, będzie mieścił się pierwszy w Trójmieście ośrodek firmy GACA SYSTEM – centrum medycznego, oferującego pomoc osobom, które chcą zredukować swoją wagę. W budynku znajdą się również biura Urzędu Marszałkowskiego, firmy PROREM AGRO oraz przestrzeń start-up’owa.

Czterokondygnacyjny biurowiec Zefir zaoferuje najemcom ok. 4 600 m kw. powierzchni biurowej i usługowej w standardzie technicznym klasy B+ oraz 90 miejsc parkingowych, zaaranżowanych na wewnętrznym dziedzińcu. Dotychczas UNIMOR Development S.A. skomercjalizował ponad 50 proc. powierzchni całkowitej obiektu.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że równocześnie z postępem w modernizacji biurowca Zefir, możemy pochwalić się podpisaniem kluczowych umów najmu z firmami, które jako jedne z pierwszych zagospodarują nowoczesne przestrzenie naszego kompleksu. Od samego początku, naszą ofertę adresowaliśmy do dynamicznie rozwijających się firm, które poszukują kreatywnych przestrzeni, idealnych do rozwijania innowacyjnego biznesu. Dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, że jednym
z naszych najemców została firma GACA SYSTEM, która znana jest w całej Polsce
powiedział Krzysztof Paul, Prezes Zarządu spółki UNIMOR Development S.A.

GACA SYSTEM zagospodaruje 1700 m kw. powierzchni biurowca Zefir. Będzie to pierwszy
w Trójmieście ośrodek Gaca System. W ofercie ośrodka znajduje się kompleksowa opieka ekspercka, w skład której wchodzą m.in. konsultacje, dobór indywidualnego planu żywieniowego, treningi
z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń oraz wsparcie trenerów, fizjoterapeutów i psychologów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów, otwieramy kolejny, szósty, ośrodek realizujący program mądrego odchudzania Gaca System. To miejsce stworzone jest z myślą o potrzebach osób, którym zależy na rozwiązaniu problemu otyłości i nadwagi. Proces redukcji tkanki tłuszczowej wymaga działań na wielu płaszczyznach, co doskonale widać w koncepcji każdego naszego ośrodka. Proponujemy kompleksową pomoc, nasze placówki to połączenie sali treningowej z poradnią dietetyczną i psychologiczną. W części treningowej, podobnie jak w każdym z naszych ośrodków, znajdzie się nowoczesny sprzęt najwyższej jakości, gwarantujący pacjentom komfort w czasie ćwiczeń oraz korzystanie w czasie zajęć z wielu udogodnień. Cieszymy się, że nasz pierwszy ośrodek w Trójmieście otworzymy w tak nowoczesnym obiekcie powiedział Konrad Gaca, Prezes Zarządu i twórca Gaca System, ekspert ds. leczenia otyłości, specjalista żywieniowy.

W biurowcu Zefir znajdą się również siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego (Departament Geodezji i Kartografii) oraz firmy PROREM AGRO, specjalizującej się w wykonawstwie usług instalacji klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, chłodniczych oraz elektrycznych. – Z tymi partnerami kontynuujemy dotychczasową współpracę, oferując w modernizowanym budynku powierzchnie o zdecydowanie wyższym standardzie.. Jesteśmy przekonani, że staranność, jaką Urząd Marszałkowski przykłada do zapewnienia mieszkańcom Pomorza optymalnych warunków obsługi, wpłynie pozytywnie nie tylko na jego wizerunek, lecz także na pozycję oferowanych przez nas powierzchnidodaje Krzysztof Paul.

UNIMOR Development przewidział w obiekcie także przestrzeń start-up’ową, dedykowaną umowom krótkoterminowego najmu dla mniejszych firm i inkubatorów, które mają w swojej perspektywie rozwój w ramach kompleksu Pomerania Office Park.

– Kilka lat temu, wybierając lokalizację naszej firmy postawiliśmy na Dolne Miasto, co okazało się trafnym wyborem. Obraz tej części Gdańska zmienia się na naszych oczach, a w ostatnim czasie przybrał imponujące tempo m.in. przez realizację projektu Pomerania Office Park. Podejmując decyzję o naszej nowej siedzibie, postanowiliśmy kontynuować współpracę ze sprawdzonym partnerem, stąd decyzja o wyborze budynku Zefir – powiedział Leszek Ślesicki, Dyrektor firmy PROREM-AGRO.

Budynek Zefir usytuowany w ścisłym Śródmieściu Gdańska,  będzie gotowy na przyjęcie najemców
w drugiej połowie 2016 r.
Docelowy plan inwestycyjny przewiduje powstanie w tym miejscu nowoczesnego kompleksu biurowo-usługowego Pomerania Office Park, który zaoferuje łącznie
ok. 17 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Obecnie w biurowcu realizowane są prace rozbiórkowe
i konstrukcyjne, związane z przystosowaniem obiektu do standardów nowoczesnych przestrzeni biurowych. W najbliższych tygodniach rozpoczną się prace instalacyjne, elewacyjne oraz związane
z wykończeniem poszczególnych części biurowca.